obiekt w karpaczu
Karpacz - magiczne miejsce w Karkonoszach.
Karpacz stanowi ważny punkt turystyczny Sudetów Zachodnich. Jest głównym celem turystycznym wielu Polaków zarówno zimą jak i latem.
Ciężko wskazać najważniejszą atrakcję w sercu Karkonoszy jednak miłośnicy aktywnego spędzenia czasu zdecydowanie będą wskazywać atrakcje wynikające z naturalnego piękna.

Śnieżka to najwyższy i zarazem najpopularniejszy szczyt górski w Karkonoszach. Każdego dnia wielu turystów wybiera sobie ją za cel swojej podróży. Po drodze w zależności od wyboru trasy można zobaczyć Pielgrzymy, schronisko Samotnię, która znajduje się nieopodal Małego Stawu oraz Strzechę Akademicką.

Karpacz to również idealna baza narciarska, która zadowoli zarówno tych, którzy preferują trasy zjazdowe jak i biegowe. 
 

atrakcje
Warto zobaczyć w Karpaczu
Nasze miasto słynie z wielu atrakcji. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą najpopularniejszych miejsc.
Świątynia Wang
Kościół Górski Naszego Zbawiciela – ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku.
Obiekt zabytkowy
Skocznia „Orlinek”
Skocznia Narciarska Orlinek to wielofunkcyjna atrakcja znajdująca się przy ulicy Olimpijskiej w Karpaczu. Uzyskała ona nawet homologację FIS.
Aktywność sportowa
Obiekt zabytkowy
Dziki Wodospad
Dziki Wodospad znajduje się powyżej hotelu "Biały Jar", na rzece Łomnicy. Jest to jedno z bardziej niezwykłych i magicznych miejsc w Karpaczu.
Dla dzieci
Aktywność sportowa
Multimedialne Muzeum
Co byście powiedzieli, gdyby 450 milionów lat historii zmieścić w jednej godzinie.
Dla dzieci
Obiekt zabytkowy
Park Bajek
Park Bajek to magiczne, baśniowe miejsce, jedyne takie, gdzie na świeżym powietrzu, podążając leśnymi ścieżkami można napotkać bajkowe chatki
Dla dzieci
Aktywność sportowa
Młyn miłości
W Karpaczu Górnym, przy ul. Karkonoskiej 53 stoi miniaturowy młyn, zwany Młynkiem Miłości. Według legendy, dawno temu stał w tym miejscu prawdziwy młyn.
Dla dzieci
atrakcje
Warto zobaczyć w Karkonoszach
Karkonosze zachwycają swoim naturalnym pięknem. Zobacz  wszystkie najważniejsze miejsca.
Śnieżka
Śnieżka zwana niegdyś "Górą Olbrzymią" od wieków przyciąga uwagę turystów swoją sylwetką i bardzo często zmieniającymi się warunkami pogodowymi.
Poziom trudności
Karkonoski Park Narodowy
Niepowtarzalne walory przyrodnicze Karkonoszy sprawiły, że w 1933 roku, w miejscach szczególnie cennych i zagrożonych działalnością człowieka.
Poziom trudności
Zapora na Łomnicy
Wzniesiona z kamiennych bloków zapora utworzyła malowniczy zalew oraz sztuczny wodospad, a miejsce to od razu stało się celem spacerów.
Poziom trudności
Schronisko Samotnia
Samotnia znajduje się w jednym z najpiękniejszych miejsc Karkonoszy - w kotle Małego Stawu.
Poziom trudności
Strzecha Akademicka
chronisko PTTK Strzecha Akademicka położone jest na zachodniej stronie polany Złotówki, na wysokości 1258 m. Jest to drugie co do wielkości (obok schroniska Pod Łabskim Szczytem) i najstarsze schronisko w Karkonoszach.
Poziom trudności
Pielgrzymy
Pielgrzymy to samotne, granitowe pozostałości skalne. Swe fantazyjne kształty zawdzięczają długotrwałemu i złożonemu procesowi erozyjnemu.
Poziom trudności
©  Corum Karpacz