karpacz góry

Karpacz


Karpacz - miasteczko leżące w Karkonoszach

Karpacz - przepiękne górskie miasto turystyczne, położone u podnóża największej góry w Sudetach, jaką jest Śnieżka. Rocznie miejscowość przyciąga ponad 2,5 miliona osób, uwielbiających aktywnie spędzać czas, zjeżdżanie na snowboardzie lub nartach, jak i wyprawy górskie. Miejscowość zachwyca cudownymi pejzażami. Okolica pokazuje Nam dziesiątki wspaniałych ścieżek i dróg obfitujących w szereg atrakcji. Różnorodność szlaków turystycznych w okolicach Karpacza sprawia, że każdy z was odnajdzie coś dla siebie. Schroniska leżące na paśmie szlaków takie jak: Samotnia, Dom Śląski czy Strzecha Akademicka z chęcią ugoszczą odwiedzających ciepłym napojem, noclegiem czy pozwolą na chwilę relaksu.


Gdy tutaj będziesz musisz to zobaczyć



Karpacz to nie tylko okolica przyciągająca urlopowiczów swoimi cudownymi pejzażami, to także miejscowość, które może się poszczycić wspaniałymi zabytkami, takimi jak np: Dwunastowieczna Świątynia Wang która została przeniesiona  w 1842 r.  z miasteczka Vang w Norwegii. Szukający emocji i osoby, które są chętne spróbowania najbardziej popularnych sportów zimowych, na pewno tu znajdą miejsca do jazdy na nartach, czy snowboardzie, lub do narciarstwa biegowego. Dużą popularnością cieszy się kolejna opcja zimowej aktywności - skitury. Miasteczko to w okresie wakacyjnym zachęca do górskich wędrówek po różnorodnych szlakach turystycznych. Całoroczny Tor saneczkowy Kolorowa, przyciąga duże grono urlopowiczów z dziećmi w okresie letnim, jak i zimowym. Młodsi turyści oczywiście, że również odnajdą coś dla siebie - Muzeum Zabawek, Świat Kolejek, czy Muzeum Techniki i Budowli Klocków Lego to najczęściej zwiedzane atrakcje dla dzieci, jak i dorosłych. W samym Karpaczu odnajdziesz dodatkowo aquaparki i baseny i hotele i pensjonaty, które mają w ofercie kompleksowe zabiegi kosmetyczne.


Noclegi w Karkonoszach



Zamawiając noclegi w Karpaczu na stronę karpacz.net, nie tylko zadowolicie się pięknym widokiem, ale również będziesz się czuł, jak w swoim domu. Miasto to urzeknie nas swą gościnnością. Oferta noclegowa w tej okolicy jest tak różnorodna, że każdy z nas na pewno znajdzie coś dla siebie. Odszukasz tutaj możliwość zamieszkania w hotelach, rodzinnych pensjonatach, apartamentach czy domach wczasowych.

Czy warto udać się do Karpacza?
Karpacz to jest popularna miejscowość górska, leżąca u podnóża góry Śnieżki (1603 m n.p.m.) - najwyższej góry Sudetów. Trasy wycieczkowe, kompleksowa baza rekreacyjno-turystyczna, bardzo dużo atrakcji dla rodziny z dziećmi… to wyłącznie niektóre z możliwości, które czekają na turystów. Miasto Karpacz to jest idealne miejsce na aktywny odpoczynek w Karkonoszach
Czy wczasy z dzieckiem w miejscowości Karpacz to odpowiedni pomysł?
Miasto Karpacz to idealne miejsce na ferie dla rodziny z dziećmi! Dla najmłodszych wczasowiczów czeka dużo świetnych możliwości: Park Bajek, Muzeum Zabawek, ekspozycje Karkonoskich Tajemnic. Nietrudne drogi górskie dadzą radę przejść nawet najmłodsze dzieci, z małą asystą  Park rozrywki czy trasa saczeczkowa są gwarancją niezwykłych emocji dla wszystkich dzieci.
Który szlak wybrać na wędrówkę z dziećmi?
Polecamy proste wyprawy piesze z miejscowości Karpacz w Karkonosze - jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Sudetach Zachodnich. Na spacer z wózkiem dla dziecka świetnie zda egzamin trasa z miasta Karpacz do schroniska turystycznego PTTK Nad Łomniczką (czerwony szlak). Idealnym zamysłem na rodzinną spacer będzie droga spod Świątyni Wang do urzekająco osadzonego schroniska turystycznego PTTK Samotnia (niebieski szlak górski).
Co zorganizować z dziećmi w miejscowości Karpacz w czasie deszczu?
Kiedy warunki pogodowe nie sprzyjają turystycznym wyprawom można odwiedzić  Miejskie Muzeum Zabawek, Multimedialne Muzeum Karkonoszy czy Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Dla rodziny preferującej rekreacyjne spędzanie wypoczynku, polecamy czynne cały rok lodowisko czy też Park Wodny Tropikana w Hotelu Gołębiewskim w samym Karpaczu.
Co znajduje się w okolicy miasta Karpacz?
Najbliższe otoczenie jest równie atrakcyjne, jak samo miasto Karpacz. Poznaj przeszłość wydobywania promieniotwórczego pierwiastka uranu w Sztolniach w Kowarach.
©  Corum Karpacz
Przedsiębiorca uzyskał 
subwencję finansową 
w ramach programu rządowego
"Tarcza Finansowa 2.0
Polskiego Funduszu Rozwoju
dla Mikro, Małych i Średnich Firm"
udzieloną przez PFR SA.